Masaże SPA

 

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny jest zabiegiem o dużej intensywności. Masażysta w szczególności skupia się na mięśniach i okolicach objętych bólem, stosując głównie techniki masażu klasycznego: głębokie głaskania, rozcierania, wyciskania, ugniatania, oklepywania, wibracje, wstrząsanie i wałkowanie. Masaż leczniczy w zależności od obszaru objętego bólem wykonujemy w 30, 60, 90 minut, stosując serię. Każdy pacjent wymaga indywidualnego traktowania, dlatego częstotliwość oraz ilość zabiegów jest dobierana w zależności od potrzeb pacjenta. Masaż leczniczy wymaga też gruntownej wiedzy z anatomii i fizjologii człowieka.

Masaż relaksacyjny

Celem masażu relaksacyjnego, zgodnie z nazwą, jest uspokojenie organizmu oraz wprowadzenie go w stan relaksu. To doskonała forma terapii niemal dla każdego – pozwalająca m.in.:

  • zredukować napięcie mięśniowo – nerwowe,
  • zrelaksować umysł,
  • uzyskać uczucie pełnego odprężenia i zmniejszyć poziom stresu.

Masaż relaksacyjny zatem sprawdza się zatem zarówno w stanach zmęczenia fizycznego – na przykład po długotrwałym wysiłku sportowym, jak i zmęczenia umysłowego – po ciężkim dniu w pracy, czy doświadczeniu stresującej sytuacji. Jest to bardzo delikatny zabieg, prowadzony w spokojnej, wyciszającej atmosferze, która pozwala pacjentowi oderwać się od problemów i rozluźnić się w pełni.

 

Masaż Marokański

HAMMAM.. marokański Rytuał Piękna

Tajemniczo brzmiące słowo „hammam” to nic innego, jak bliskowschodnie określenie łaźni parowej. Tradycję kąpieli w łaźniach zapoczątkowali starożytni Grecy i Rzymianie, którzy w termach korzystali z pary, jaka powstawała po polaniu wodą rozgrzanych kamieni, jednak obecną postać zawdzięcza Turkom i Arabom. Wraz z upadkiem starożytnych cywilizacji Zachodnia Europa zapomniała na długie lata o tradycji kąpieli w łaźniach – hammam miał się jednak dobrze na terenach Afryki Północnej i Azji Mniejszej, gdzie upowszechniał się wraz z islamem.
Jest to masaż całościowy, do którego stosujemy specjalne olejne arganowe pochodzące z samego Maroko. Masaż wykonywany jest na nagim ciele, miejsca intymne pozostają przykryte. Charakteryzuje się on wieloma przegłaskaniami, które wykonujemy jednocześnie na nogach i rękach – osoba...

Masaż gorącymi kamieniami

Odzyskasz energię i doskonałe samopoczucie!

Masaż gorącymi kamieniami działa fizjoterapeutycznie. Przywraca sprawność uszkodzonym narządom, a jednocześnie sprzyja wypoczynkowi i regeneracji. Tym samym zwiększa zdolność wysiłkową organizmu. Jego działanie sprowadza się do łagodzenia wszelkiego rodzaju bólów mięśniowych i bólów związanych z napięciem nerwowym. Świetnie wspiera układ krążenia, poprawiając jego funkcjonowanie. Masaż kamieniami bazuje na teorii przepływu energii przez organizm. Uważa się, że są w nim zlokalizowane ośrodki energii zwane czakrami – każdy znajduje się w bezpośrednim otoczeniu jednego z gruczołów wydzielania wewnętrznego. Kamienie układa się zgodnie z mapami rozmieszczenia punktów energetycznych i przesuwa wzdłuż meridianów, czyli kanałów łączących punkty. W ten sposób usprawniany jest przepływ energii.

 ul. Marcina Kasprzaka 44A

 E-mail: olimpus@olimpusfitness.pl

 Tel: +48 793 136 600

 

©2019 OLIMPUS Centrum Modelowania Sylwetki All Rights Reserved.

Search